Pracovní setkání Transformace sociálních služeb

26.11.2014 jsme uspořádali pracovní setkání Transformace sociálních služeb. Zúčastnilo se ho celkem 103 účastníků z transformujících se ústavních zařízení, z komunitních služeb, z krajských úřadů, z ministerstva práce a z dalších organizací, které se podílejí na transformaci.

pracovní setkání transformace

Setkání bylo příležitostí pro výměnu zkušeností a společné hledání řešení. Oslovili jsme kolegyně a kolegy z organizací působících v transformaci, aby přinesli důležitá témata a podělili se o své zkušenosti.

Účastnice a účastníci se podíleli na diskuzích v otevřených workshopech, na společném hledání řešení v disutovaných oblastech. Měli možnost získat a sdílet informace a příklady transformace sociálních služeb pro lidi se zdravotním postižením.

Program setkání k transformaci

Panelové diskuze:

  • Ústavní péče o lidi s postižením a dosavadní zkušenosti s transformací. Diskutující: Ivan Semecký, Vyšší Hrádek, p.s.s.; Alena Brožková, Domov bez zámku; Radmila Zbranková, Zámek Nová Horka.
  • Podpora transformace. Diskutující: Jaroslava Sýkorová, Instand, o.s.; Martina Chlápková, Jinak, o.p.s.; Milan Šveřepa, Centrum podpory transformace, o.p.s.

panelová diskuze

Otevřené workshopy:

workshop

Více fotografií z akce si můžet prohlédnout na naší facebookové stránce.

Děkujeme všem řečníkům a lektorům za jejich čas a energii.

Za pomoc se zajištěním akce děkujeme Americkému centru, které poskytlo prostory pro setkání.